Bim Birleşik Mağazalar A.Ş - BIMAS -

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş şirketinin Borsa İstanbul üzerindeki bilgileri, şirket bilgileri ve hisse kağıtlarının yatırımcısına sağlamış olduğu avantajların yer aldığı içeriğimiz.

Eylül 27, 2022 - 21:03
Eylül 27, 2022 - 21:03
 0
Bim Birleşik Mağazalar A.Ş - BIMAS -

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş Kronolojik Tarihi Nedir?

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş dünden bugüne oldukça başarılı kariyer adımlarına ayak basmış ve günümüze kadar da basmaya devam etmektedir. BİM Birleşik Mağazalar A.Ş isimli şirketin kronolojisini detaylı olarak inceleyecek olursak;

·         1995 senesinde ilk mağazalarını kurarak hizmet vermeye başladı.

·         1997 senesinde mağaza sayısı 100'e ulaştı.

·         2003 senesinde mağazanın yıllık net satış rakamları 1 milyar Türk Lirasını aştı.

·         2004 senesinde mağaza sayısı 1.000'e ulaştı.

·         2009 senesinde ilk yurtdışına adım atma süreci Fas'ta açılan şubesi ile başlamış oldu.

·         2010 senesinde mağazanın yıllık satış rakamları 6.5 milyar Türk Lirasını aşmış oldu.

·         2019 senesinde yıllık satış rakamları 40.2 milyar Türk Lirasına ulaşırken aynı zamanda BİMcell abone sayısı da 2 milyon aboneyi geçmiş oldu.

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş Yönetim Kurulunda Kimler Var?

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş isimli şirketin yönetim kurulunda dikkat çekici birçok isim bulunmaktadır. İlgili şirketin yönetim kurulundan genel olarak bahsetmek gerekirse; şirketin yönetim kurulu başkanı koltuğunda Mustafa Latif TOPBAŞ otururken, yönetim kurulu başkan yardımcısı Mahmud Pyirali Kassamali MERALI, yönetim kurulu üyeleri arasında Ömer Hulusi TOPBAŞ ve Karl-Heinz HOLLAND oturmaktadır.

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş Hangi Yılda Kuruldu?

Ülkemizde yaşayan her birey tarafından mutlaka 1 kere bile olsun alışveriş yapılmış, ürünleri haftalık olarak takip edilen ve fiyat performans ürünleriyle birlikte dikkat çekmekte olan BİM Birleşik Mağazalar A.Ş sektördeki işlemlerine 1995 senesinde kurmuş olduğu mağazaları ile başlamıştır. 1995 senesi 21 adet mağaza ile başlayan şirketin, günümüzde ülkemizin her bölgesinde bulunan toplamda binlerce farklı mağazası bulunmaktadır.

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş Hangi Şehirde Bulunmaktadır?

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş isimli şirket, ülkemizin 81 ilinde başarılı şekilde binlerce farklı şubeye sahip olmakla birlikte tüm şehirlerde başarıya ulaşan firmaları ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş isimli şirketi Borsa İstanbul'da bulmak ve işlem yapmak için "BİMAS" olarak hisse kağıdını aratabilir ve hisse kağıdı ile ilgili tüm detaylara başarılı şekilde erişebilirsiniz.

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş Temettü Veriyor Mu?

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş isimli şirket, elinde hisse kağıdı bulunduran yatırımcılarına yılın belirli zaman dilimlerinde temettü vermektedir. Böylece hisse kağıdı kâr etmese bile yatırımcıları belirli zamanlarda firmanın belirlemiş olduğu oranlarda bir takım temettü rakamlarına ulaşabilmektedir.

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş Faaliyet Alanı Nedir?

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş Perakende satış ve gıda perakende sektöründe hizmet vermektedir. Hizmet vermekte olduğu faaliyet alanında sektör lideri olan firma, gün geçtikçe kendi bünyesinde bulunan mağaza sayısını ve personel sayısını artırmaktadır.

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş Ortakları Kimlerdir?

Perakende satış ve gıda perakende  sektöründe 1995 senesinden itibaren başarılı hizmetleri ile adından çokça söz ettirmekte olan BİM Birleşik Mağazalar A.Ş şirketin birçok farklı ortağı bulunmaktadır. Bu ortaklar ve ortakların sahip olduğu hisse oranlarını incelediğimiz taktirde;

·         Mustafa Latif Topbaş - %14,78 hisse oranına,

·         Ahmet Afif Topbaş - %9,39 hisse oranına,

·         Abdulrahman El Khereiji - %2,50 hisse oranına,

·         Firdevs Çizmeci - %1,15 hisse oranına,

·         Fatma Fitnat Topbaş - %1,00 hisse oranına,

·         Ahmet Hamdi Topbaş - %0,53 hisse oranına,

·         Ömer Hulusi Topbaş - %0,12 hisse oranına,

sahip olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş Halka Arz Tarihi Nedir?

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş isimli şirket 08/07/2005 tarihinde halka arz edilmiş olup, Borsa İstanbul üzerindeki ilk işlemlerini ise 17/07/2005 tarihinde gerçekleştirmiştir.