Fenerbahçe Futbol A.Ş - FENER -

Fenerbahçe Futbol A.Ş - FENER -

Ekim 9, 2022 - 17:28
Ekim 10, 2022 - 05:23
 3
Fenerbahçe Futbol A.Ş - FENER -

Süper Lig'de mücadele eden bir futbol takımı olan Fenerbahçe Futbol A.Ş, profesyonel olarak hizmet vermekte olan bir futbol takımı olarak bilinmektedir. Futbol takımının, iç saha maçlarını İstanbul'a bağlı Kadıköy isimli ilçede bulunan stadyumda yapılmaktadır. Ülkemizde yer alan futbol takımlarının en başarılı kulüpleri arasında yer alan Fenerbahçe, ayrıca en çok taraftarı olan spor kulüplerinin başında gelmektedir. Ülkemizde hizmet vermekte olan Fenerbahçe Futbol A.Ş isimli şirketin ülkemizde 28 adet şampiyonluğu bulunmakla birlikte, Süper Lig'de 19 adet, Milli Kümede 6 adet ve Türkiye Futbol Şampiyona'sında 3 kez birinci olmuştur. 9 Adet Süper Kupa, 6 Adet Türkiye Kupası bulunan takımın, 1968 senesinde almış olduğu Balkan Kupası başarısı ile ülkemizin ilk Avrupa kupasını almayı da başarmıştır. Sarı lacivert forma renkleriyle bilinmekte olan futbol takımı günümüzde en büyük futbol takımlarında ilk 3'e her zaman girmeyi başarmıştır.

Fenerbahçe Futbol A.Ş Yönetim Kurulunda Kimler Var?

Fenerbahçe Futbol Anonim Şirketi isimli firmanın yönetim kurulunda, alanında uzman ve yıllarını sektöre adamış birçok önemli isim yer almaktadır. Yönetim kurulunda yer alan bazı isimleri çok yakından tanıyan milyonların olmasıyla birlikte yönetim kurulundan genel olarak bahsetmek gerekirse;

Fenerbahçe SK Başkanı ve Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı: Ali KOÇ

Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi: Erol BİLECİK, Burak KIZILHAN, Mehmet DERELİ, Fethi PEKİN, Sertaç KOMŞUOĞLU, Simla Türker BAYAZIT, Hüseyin ARSLAN, Esin GÜRAL ARGAT, Ahmet KETENCİ, Kemal DANABAŞ, Agah Ruşen ÇETİN, Selma ALTAY RODOPMAN, Ömer OKAN ve Selahattin BAKİ.

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri: Bekir İRDEM, İlker DİNÇAY, Özgür ÖZAKTAÇ ve Can GEBETAŞ.

Fenerbahçe Futbol A.Ş Kim Tarafından Kurulmuştur?

Fenerbahçe Futbol Anonim Şirketi isimli firma Nurizade Ziya SONGÜLEN tarafından kurulmuştur.

Fenerbahçe Futbol A.Ş Hangi Yılda Kuruldu?

Fenerbahçe Futbol Anonim Şirketi 3 Mayıs 1907 tarihinde kurulmuş olup, hizmet vermeye başlamıştır.

Fenerbahçe Futbol A.Ş Hangi Şehirde Bulunmaktadır?

Fenerbahçe Futbol Anonim Şirketi isimli firmanın merkezi ülkemizin en kalabalık şehirlerinden birisi olan İstanbul'da kurulmuştur.

Fenerbahçe Futbol A.Ş Özelleştirildi Mi?

Fenerbahçe Futbol Anonim Şirketi kurulduğu günden beri özel sermaye ile kurulan bir şirket olmasından dolayı, sonraki yıllarda herhangi bir özelleştirme işlemine gerek kalmamıştır.

Fenerbahçe Futbol A.Ş Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

Fenerbahçe Futbol Anonim Şirketi'ne ait hisse kağıtlarına erişmek için Borsa İstanbul üzerinde "FENER" olarak aratmanız yeterli olacaktır. Bu arama ile birlikte; ilgili hisse kağıdının detaylarına erişebilir ve tüm detayları başarılı bir şekilde görmeniz mümkün olabilmektedir.

Fenerbahçe Futbol A.Ş Temettü Veriyor Mu?

Evet, Fenerbahçe Futbol A.Ş isimli firma yılın belirli dönemlerinde bir takım temettü ödemeleri yapmakta ve ödemelerini gerçekleştirmektedir. Ödenecek olan temettü tutarları ve temettü tarihleri tamamen firma tarafından paylaşılmakta ve yayınlanmaktadır.

Fenerbahçe Futbol A.Ş Faaliyet Alanı Nedir?

Fenerbahçe Futbol A.Ş isimli firmanın asıl faaliyet alanı "Profesyonel futbol faaliyetlerini devralmak ve kiralamak" olarak bilinmektedir. Bu faaliyet alanında 100 yılı aşkın süredir hizmet veren şirketin, günümüzde milyonlarca fanatiği bulunmaktadır.

Fenerbahçe Futbol A.Ş Halka Arz Tarihi Nedir?

Fenerbahçe Futbol A.Ş isimli firmanın halka arz tarihi 18/02/2004 olarak bilinmektedir. İlgili şirket halka arz edildiği dönemde 30 milyon dolar kadar halka arz işlemi yapılmıştır. Halka arz edildiği dönemde, şirket hisselerine tam 4 kat talep gelmiştir.