Hangi Kripto Para Birimi Altın Tarafından Destekleniyor?

Bitcoin'den daha az volatiliteye sahip bir kripto varlığına yatırım yapmak istiyorsanız, altın destekli bir kripto para birimi kullanmayı düşünün.

Eylül 23, 2022 - 19:14
Eylül 23, 2022 - 21:56
 0
Hangi Kripto Para Birimi Altın Tarafından Destekleniyor?
Hangi Kripto Para Birimi Altın Tarafından Destekleniyor?

Hangi Kripto Para Birimi Altın Tarafından Destekleniyor?

Bitcoin'den daha az volatiliteye sahip bir kripto varlığına yatırım yapmak istiyorsanız, altın destekli bir kripto para birimi kullanmayı düşünün. Böyle bir kripto para birimi, 1 USD ile desteklenen, piyasa değerine göre en büyük stablecoin olan Tether'dir. Alternatif olarak, herhangi bir varlık kripto para desteği olarak kullanılabilir, ancak altın en bariz seçimdir.

AABB Altın Tokeni

AABB Gold Token, altınla desteklenen dijital bir varlıktır. Alışveriş yapmak ve para göndermek için kullanılabilir. AABB Cüzdanı, müşteri güvenliğini sağlamak için güvenli bir kripto ödeme ağ geçidi kullanır. AABB Cüzdan, kullanıcıların e-posta, sosyal medya, SMS ve diğer kanallar aracılığıyla AABB Gold göndermesine olanak tanır. Ayrıca Merchant API aracılığıyla B2B işlemlerini de destekler. AABB Cüzdan, işletmelerin dünyanın her yerinden dijital varlıkları kabul etmelerini sağlayan PayAABB adlı bir ödeme ağ geçidi de sağlar.

AABB Gold Token yakında tüketicilerin çevrimiçi ödeme yapmasına olanak tanıyan kendi kripto ödeme ağ geçidine sahip olacak. Bu, işletmelerin kripto para birimi ödemelerini kabul etmesini kolaylaştıracaktır. AABB Gold Token, altın ile desteklenecek ve bu da tüketicilerin ödeme yapması için daha güvenli bir seçenek haline getirecek. Altın destekli kripto para birimleri, güvenli bir kasada gerçek altına bağlanan dijital varlıklardır.

AABB, altına dayalı tokeninin küresel bir değişim standardı olmasını bekliyor. Bu, değerinin asla altın değerinin altına düşemeyeceği anlamına gelir ve bu da onu riskten kaçınan tüccarlar için çekici kılar. Ek olarak, AABB jetonunun yerleşik bir stop-loss hükmü vardır.

Doradocoin

Doradocoin, Şili'deki bir altın üretim şirketine yatırım çekmek için çıkarılan altın destekli bir kripto para birimidir. Ancak şirket, altının değerini veya nerede saklandığını açıklamadı. Diğer kripto para birimleri gibi, Doradocoin de bir blok zinciri defterinde verilir. Ayrıca GOLD işlemlerini temsil etmek için bir altcoin (EGD) kullanır.

Altın destekli bir kripto para biriminin değeri, altın fiyatlarıyla olan ilişkisinden gelir. Bir türev görevi görür, bu nedenle fiyatı her zaman altının fiyatıyla birlikte yukarı veya aşağı gitmelidir. Geleneksel para birimlerinin aksine, altın destekli kripto para birimleri daha merkezidir ve bu nedenle daha yüksek işlem maliyetleri ile birlikte gelir.

FineBit Token

Altına yatırım yapmak için güvenli ve merkezi olmayan bir yol arıyorsanız, FineBit Token (RBT) biletiniz olabilir. Blockchain tabanlı kripto para birimi, Singapur ve Kanada'da bir kasa ile güvence altına alınan altın tarafından desteklenmektedir. Bir güvenlik ihlali durumunda, yatırımınızı korumak için FineBit'in altın sigortasından yararlanabilirsiniz.

Altın destekli bir kripto para birimi, oynaklıkla ilişkili risklere karşı korunmanın harika bir yoludur. Kriptonun değeri altın fiyatına bağlıdır, bu da piyasada ne olursa olsun altın destekli kripto para birimine yapılan bir yatırımın güvenli ve emniyetli kalacağı anlamına gelir. Bu tür bir para birimi, kripto piyasalarında rezerv para birimi olarak da hizmet edebilir ve yatırımcıların çok fazla kaybetmeden piyasa geri çekilmelerini atmasına olanak tanır.

Altına yatırım yapmanın bir yolu, Avustralya'dan bir girişim olan Meld Gold'dur. Bu kripto para birimi, tek bir gram altını temsil eder ve altın tedarik zincirindeki çeşitli şirketler tarafından tutulur. Her varlık, ağa katılmadan önce şirket tarafından kapsamlı bir şekilde incelenir. Ayrıca, Meld Gold tokenlerinin sabit bir arzı yoktur - piyasa talebi ve arzı tarafından belirlenir.

Ekon

Ekon, fiziksel altınla desteklenen istikrarlı bir madeni paradır. Kripto para birimi, blockchain ekonomisinde İsviçre lideri Eidoo tarafından oluşturuldu. Madeni para bir İsviçre özel kasasında güvence altına alınmıştır ve geri alınabilir. Ekon, altın desteğiyle portföylerini çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için cazip bir seçenek.

Ekon, kuruluşundan bu yana kendisini kripto para ve altının buluşma noktası olarak konumlandırdı. Her EKG (Ekon), bir gram 999 saf altın ile desteklenir ve %100 kullanılabilir. Altın desteği, Ekon ve diğer kripto para birimleri arasındaki büyük bir farktır.

Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak Ekon, altın tarafından desteklenir ve fiyatı altına bağlıdır. Bu, Ekon'un borsada oynaklığa maruz kalmadığı ve yatırımcılara kriptoya yatırım yapmaları için güvenli bir platform sunduğu anlamına geliyor. Ayrıca, Ekon, Ethereum blok zincirinde yayınlanır, bu da güvenli ve şeffaf olduğu anlamına gelir. Ek olarak, Eidoo yasal gerekliliklerle uyumluluğu sürdürmek için adımlar attı.