İngiltere Merkez Bankası faizi yüzde 4,5'e çıkardı

SON DAKİKA HABERİ: İngiltere Merkez Bankası, politika faizini beklentilere paralel 25 baz puan artırarak yüzde 4,5'e çıkardı.Son dakika haberi! İngiltere Merkez Bankası (BoE) enflasyonu düşürmek için politika faizini art arda on ikinci kez yükselterek 2008'den bu yana en yüksek seviye olan yüzde 4,5'e çıkardı. BoE'nin dokuz üyeli para politikası kurulunun 7 üyesi politika faizinin yüzde 4,5'e yükseltilmesi yönünde oy kullandı. Reuters anketine katılan ekonomistler politika faizinin 25 baz puan artırılmasını bekliyordu.

Mayıs 17, 2023 - 15:10
 0
İngiltere Merkez Bankası faizi yüzde 4,5'e çıkardı
İngiltere Merkez Bankası faizi yüzde 4,5'e çıkardı

SON DAKİKA HABERİ: İngiltere Merkez Bankası, politika faizini beklentilere paralel 25 baz puan artırarak yüzde 4,5'e çıkardı.

Son dakika haberi! 

İngiltere Merkez Bankası (BoE) enflasyonu düşürmek için politika faizini art arda on ikinci kez yükselterek 2008'den bu yana en yüksek seviye olan yüzde 4,5'e çıkardı. BoE'nin dokuz üyeli para politikası kurulunun 7 üyesi politika faizinin yüzde 4,5'e yükseltilmesi yönünde oy kullandı. Reuters anketine katılan ekonomistler politika faizinin 25 baz puan artırılmasını bekliyordu.