Kardemir Karabük Demir Çelik - KRDMA -

Kardemir Karabük Demir Çelik - KRDMA -

Ekim 9, 2022 - 17:29
Ekim 10, 2022 - 05:23
 2
Kardemir Karabük Demir Çelik - KRDMA -

Kardemir ismiyle bilinmekte olan Karabük Demir-Çelik fabrikaları, ülkemizin Karabük isimli şehrinde bulunan fabrikaları ile hizmet vermektedir. Ülkemizin ilk ağır sanayi fabrikasına sahip olan Kardemir; 1937 senesinin 3 Nisan tarihinde kurulmuş olup, Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatı ile kurulmuştur. Sümerbank'a bağlı olarak 1955 tarihine kadar hizmet vermiş olan firma, 1955 tarihinden itibaren bağımsız bir KİT durumuna getirilmiş ve Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri Genel Müdürlüğü ismini almıştır. İlgili firma 1995 tarihinde özelleşmiş ve özelleştikten sonra ise Karabük Demir-Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş adını almıştır.

Düzenli olarak hazırlanan 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi verilerinde ülkemizin en büyük sanayi kuruluşları listesinde yer almaktadır. İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan bu liste ile birlikte, ilgili firma her zaman ilk 50 şirket arasında yer alabilmektedir. "Fabrikalar yapan fabrika" olarak bilinmekte olan ve birçok tesisin kurulmasında imzası olan firma bünyesinde birçok profesyonel çalışan bulunmaktadır. Kardemir isimli firmanın tüm hisseleri Borsa İstanbul üzerinde işlem görmektedir. Bunun haricinde firma sürekli olarak kendisini geliştirmekte ve işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Yıllık üretim oranları incelendiğinde yıllık 2.600.000 Ton üretim düzeylerine ulaşan firma birçok farklı alanda birçok farklı ürün üretimini başarılı bir şekilde sağlayabilmektedir. Firma tarafından üretilen ürün grupları genel olarak incelendiğinde, üretilen ürünlerin arasında; demiryolu tekeri, demir yolu rayları, tramvay rayları, hafif raylı sistemler, yay çelikleri, çubuk, maden direği, çelik profiller, inşaat çeliği gibi birçok ürün çeşidi yer almaktadır.

Kardemir Karabük Demir Çelik Yönetim Kurulunda Kimler Var?

Kardemir Karabük Demir Çelik isimli firmanın yönetim kurulunda oldukça kaliteli ve özverili kişiler görev almaktadır. Firmanın yönetim kurulunda yer alan isimleri incelemek gerekirse;

Yönetim Kurulu Başkanı: Dr. Alparslan BAYRAKTAR

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Erdal ERDEM

Yönetim Kurulu Üyeleri: Zehra Zümrüt SELÇUK, Prof. Dr. Ercüment ARVAS, Muhammed Ali OFLAZ, Necdet UTKANLAR, Arslan NARİN, M. Furkan ÜNAL, Uğur ALTUNDAĞ ve Sait AYGÜN.

Kardemir Karabük Demir Çelik Hangi Yılda Kuruldu?

Kardemir Karabük Demir Çelik isimli şirket 3 Nisan 1937 senesinde Karabük merkezli olarak kurulmuş ve hizmet vermeye başlamıştır. Kurulduğu andan itibaren başarılı hizmetler vermekte olan firma; üretim sayısı olarak her türlü firma ile çalışmakta ve birçok fabrika kurulumunda etkin rol oynayabilmektedir.

Kardemir Karabük Demir Çelik İsimli Şirketin Merkezi Hangi Şehirde Bulunmaktadır?

Kardemir Karabük Demir Çelik isimli şirketin merkezi Karabük isimli şehrimizde bulunmaktadır.

Kardemir Karabük Demir Çelik Özelleştirildi Mi?

Kardemir Karabük Demir Çelik isimli firma 1995 tarihinde özelleşmiş ve özelleştikten sonra ise Karabük Demir-Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş adını almıştır. İlgili şirketin, özelleştirme öncesi ve özelleştirme sonrasında oldukça kaliteli ürünler yaptığı yapılan istatistik çalışmaları ile birlikte görülmüş ve tespit edilmiştir.

Kardemir Karabük Demir Çelik Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

Kardemir Karabük Demir Çelik isimli firmaya ait hisse kağıtlarını Borsa İstanbul üzerinde görmek ve tüm detaylara erişebilmeniz için "KRDMA" olarak aratmanız oldukça yeterli olacaktır. Bu arama ile birlikte hisse kağıdının detaylarına erişebilir, hisse kağıtlarının alt ve üst limitlerini görebilir ve hisse kağıtlarına ait birçok yatırımcı tarafından yapılan yorumları görmeniz mümkün olabilmektedir.

Kardemir Karabük Demir Çelik Faaliyet Alanı Nedir?

Kardemir Karabük Demir Çelik isimli şirketin faaliyet alanları; her türlü çeşit ham demir ve çelik ürünlerinin üretimi ve satış işlemleri olarak bilinmekte ve karşımıza çıkmaktadır.

Kardemir Karabük Demir Çelik Ortakları Kimlerdir?

Kardemir Karabük Demir Çelik firmasına ait hisseler genel olarak;

·         Kardemir A.Ş Çalışanları'na ait hisseler %21,08,

·         Karabük ve Safranbolu Ticaret Odası ve Esnaf Odası Üyelerine ait hisseler %10,48,

·         Yöre Halkı ve Kardemir A.Ş Emeklileri'ne ait hisseler %68,44,

olmak üzere hisse dağılımları karşımıza gelebilmektedir.

Kardemir Karabük Demir Çelik Halka Arz Tarihi Nedir?

Kardemir Karabük Demir Çelik isimli firmanın halka arz tarihi 01/06/1998 olarak bilinmektedir.