Kur korumalı mevduat hesaplarında süre uzatıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan 17 Aralık 2022 tarihli Cumhurbaşkanı kararıyla, kur korumalı Türk lirası mevduat ve katılma hesaplarının süresi 1 yıl uzatıldı.Mevduat ve katılma hesaplarının kur artışına karşı desteklenmesine ilişkin kararda yapılan değişiklik bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre kur korumalı Türk lirası mevduat ve katılma hesaplarının süresi 1 yıllık süreyle uzatıldı. Böylece 31 Aralık 2023 tarihine kadar açılan hesaplar da kur korumalı mevduat desteklerinden yararlanabilecek.

Aralık 19, 2022 - 19:37
 0
Kur korumalı mevduat hesaplarında süre uzatıldı
Kur korumalı mevduat hesaplarında süre uzatıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan 17 Aralık 2022 tarihli Cumhurbaşkanı kararıyla, kur korumalı Türk lirası mevduat ve katılma hesaplarının süresi 1 yıl uzatıldı.

Mevduat ve katılma hesaplarının kur artışına karşı desteklenmesine ilişkin kararda yapılan değişiklik bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre kur korumalı Türk lirası mevduat ve katılma hesaplarının süresi 1 yıllık süreyle uzatıldı. Böylece 31 Aralık 2023 tarihine kadar açılan hesaplar da kur korumalı mevduat desteklerinden yararlanabilecek.