Martı Otel İşletmeleri A.Ş - MARTI -

Martı Otel İşletmeleri A.Ş - MARTI -

Ekim 18, 2022 - 08:58
Ekim 19, 2022 - 15:31
 0
Martı Otel İşletmeleri A.Ş - MARTI -

1969 senesinde temelleri atılan ve alanında başarılı hizmetleri sağlamak adına kurulan Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi, halka arz edildiği zaman diliminde işlem gören ilk turizm şirketi olarak bilinmektedir. Birçok farklı iştiraki bulunan bu şirketin bünyesinde; Martı Resort, Martı Otel, Martı Myra Kemer, Martı Marina ve Martı La Perla gibi iştirakler de başarılı şekilde sektörde yer almaktadır.120 milyon Türk Lirası sermaye ile kurulan şirket, günümüzde aktif olarak hizmetlerine adından söz ettirerek devam etmektedir.  Şirket genel olarak ülkemizde yer alan turistlik yerlerin başta olmak üzere mevcut otellerin işletilmesiyle uğraşmakta ve hizmet sunmaktadır.

Martı Otel İşletmeleri A.Ş Yönetim Kurulunda Kimler Var?

Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi isimli şirketin yönetim kurulunda yer alan isimler, sektörde fazlasıyla bilgiye sahip isimler olarak yönetim kurulunda bulunmaktadır.  

Başkan: Pakize Oya NARİN

Başkan Yardımcısı: Nurullah Emre NARİN

Yönetim Kurulu Üyeleri: Mine NARİN, Hasan Emre TEMELLİ, Hüseyin Ferit VOLKAN,

Bağımsız Üyeler: Halil Bülent ÇORAPÇI, Ersin TARANOĞLU

Martı Otel İşletmeleri A.Ş Hangi Yılda Kuruldu?

Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi 08.03.1967 senesinde toplamda 120.000.000 TL'lik bir yatırım ile kurulmuştur.

Martı Otel İşletmeleri A.Ş Hangi Şehirde Bulunmaktadır?

Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi'nin genel merkezi İstanbul isimli şehrimizde bulunmaktadır.

Martı Otel İşletmeleri A.Ş Özelleştirildi Mi?

Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi kurulduğu andan itibaren özel olarak hizmet vermekte olan ve herhangi bir kamu yatırımı ile ortaklığı olmayan bir şirket olarak bilinmektedir.

Martı Otel İşletmeleri A.Ş Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi'ni Borsa İstanbul'da bulup, hisse kağıtları ile ilgili detaylara erişmek, hisse kağıtlarının grafiklerini görmek ve okumak, alım ve satım yapan yatırımcıların yorumlarını görmek ve işlem yapmak için "MARTI" kodu ile arama yapabilir ve tüm detaylara erişim sağlayabilirsiniz.

Martı Otel İşletmeleri A.Ş Faaliyet Alanı Nedir?

Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi'nin faaliyet alanları internet sitesinde ve Borsa İstanbul üzerinde açık ve net bir şekilde ifade edilmiştir. İlgili şirketin faaliyet alanları arasında; Otel kurulumu, tatil köyü kurulumu, restoran ve türevi kurumların kurulumları, turistlik tesislerin kurulumu ve bunların tümünün işletmelerinin yapılması ile turizm hizmetlerinin sunulması ile ilgili olarak sektörde bilinmektedir.

Martı Otel İşletmeleri A.Ş Ortakları Kimlerdir?

Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi bir takım ortaklıklara tabii olarak yönetilmekte ve hizmetlerini başarılı bir şekilde sürdürebilmektedir. Şirketin mevcut ortaklık yapısını incelediğimizde ise;

·         %22,94'lük oran ile Nurullah Emre NARİN isimli şahıs,

·         %9,81'lik oran ile Pakize Oya NARİN isimli şahıs,

·         %7,86'lık oran ile İNFO Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi isimli şirket,

%59,39'luk oran ile de diğer kategorisinde yer alan yatırımcılar ortaklık yapısı içerisinde yerini almış durumdadır.

Martı Otel İşletmeleri A.Ş Halka Arz Tarihi Nedir?

09.02.1990 tarihinde halka arz edilen Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi yine aynı gün içerisinde Borsa İstanbul üzerinde işlem görmeye başlamıştır. Aynı zamanda halka arz edildiği tarihlerde, ülkemizde turizm kategorisinde halka arz edilen ilk şirket olarak da bilinmektedir.