Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi - TUPRS -

1983 yılında Batman, İzmir, İzmit ve Kırıkkale merkezli olarak kurulan ve çatı şirket olarak kurulan şirket akaryakıt ürünleri, Fuel Oil, Jet yakıtı, gaz yağı ve LPG üretimleri gibi sektörlerde başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

Ekim 3, 2022 - 13:44
Ekim 3, 2022 - 20:50
 1
Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi - TUPRS -

1983 yılında Batman, İzmir, İzmit ve Kırıkkale merkezli olarak kurulan ve çatı şirket olarak kurulan şirket akaryakıt ürünleri, Fuel Oil, Jet yakıtı, gaz yağı ve LPG üretimleri gibi sektörlerde başarılı bir şekilde hizmet vermektedir. Özelleştirilmesi yolunda ilk adımın 5/7/1990 senesinde Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı'na bağlanarak atıldığı şirket, 1991 senesinde ilk halka arz işlemini gerçekleştirmiştir. Gün geçtikçe halka arz oranında artışlar olan şirket, 2004 senesinde Zorlu Grubu tarafından 1,3 milyar dolar karşılığında satılmış ancak açılan davalar sonrasında işlem Danıştay tarafından iptal edilmiştir. Ancak ilerleyen yıllarda, sene 2006'da TÜPRAŞ yönetimi Koç Holding ile anlaşmış ve bu şirkete 4,14 milyar karşılığında devredilmiştir.

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi Bünyesinde Kaç Personel Çalışıyor?

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi bünyesinde birçok çalışan bulunmaktadır. Toplamda 5016 çalışanı olan firmanın, Batman şubesinde 510, İzmir şubesinde 1437, Kocaeli şubesinde 2100 ve Kırıkkale şubesinde ise 969 çalışanı bulunmakta ve hizmet vermektedir.

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi Yönetim Kurulunda Kimler Var?

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi bünyesinde alanında uzman, sektöre hakim ve eğitim almış olan yönetim kurulu üyeleri bulunmakta ve yer almaktadır. Şirketin yönetim kurulu ile ilgili detaylı olarak açıklama yapmak gerekirse;

Yönetim Kurulu Başkanı: Ömer M. KOÇ,

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Ali Y. KOÇ,

Yönetim Kurulu Üyeleri: Rahmi M. KOÇ, Semahat ARSEL, Levent ÇAKIROĞLU, Erol MEMİOĞLU, Yağız EYÜBOĞLU, Yunus ELİTAŞ, Muharrem Hilmi KAYHAN, Ayşe Canan EDİBOĞLU, Kamil Ömer BOZER ve Tufan ERGİNBİLGİÇ.

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi Hangi Yılda Kuruldu?

İlgili şirket 1983 yılında kurularak çeşitli alanlarda başarılı bir şekilde hizmet vermeye başlamıştır.

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi Hangi Şehirde Bulunmaktadır?

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi tek bir şehirde değil; Batmanİzmirİzmit ve Kırıkkale merkezli olarak kurulmuştur.

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi Özelleştirildi Mi?

Evet, Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi şirketi 2006 senesinde özelleştirilmiş ve Koç Holding'e devredilmiştir.

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

İlgili firmayı Borsa İstanbul üzerinde bulmak için "TUPRS" olarak aratabilir ve hisse kağıdına dair detayları görebilirsiniz. Böylece ilgili hisse ile ilgili tüm detayları görebilir ve yatırım sürecine sizler de dahil olabilirsiniz.

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi Temettü Veriyor Mu?

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi isimli firmaya ait hisse kağıtlarını alan kişiler, firma tarafından yıllık olarak planlanmakta olan temettü ödemelerini almaktadır. Temettü ödeme tutarları ve temettü ödeme tarihleri firma tarafından başarılı bir şekilde yayınlanmakta ve yatırımcılarına paylaşılmaktadır.

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi Ne Kadar Temettü Veriyor?

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi dağıtmış olduğu temettü tutarları her yıl farklı oranlarda ve tutarlarda olmaktadır. Bu nedenle bu haberden net bir tutar belirtmek ve paylaşmak doğru olmamaktadır.

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi Faaliyet Alanı Nedir?

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi isimli şirket; gaz yağı, LPG, motor yağı, petrol ve bitüm gibi alanlarda faaliyet vermekte olan bir şirkettir.

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi Ortakları Kimlerdir?

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi bünyesinde bir takım ortaklar yer almaktadır. Bu ortaklar arasında;

·         Enerji Yatırımları Anonim Şirketi,

·         Koç Holding Anonim Şirketi,

gibi şirketler yer almaktadır.

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi Halka Arz Tarihi Nedir?

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerisi, hisselerini 28/05/1991 tarihinde halka arz etmiştir. Bu tarihten itibaren ilgili şirkete ait hisse yatırımları yapılmaya başlanarak çalışmalar da başlamış oldu.