Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş - ULKER -

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş - ULKER -

Ekim 17, 2022 - 14:18
Ekim 19, 2022 - 15:31
 0
Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş - ULKER -

Sabri ÜLKER ve Asım ÜLKER tarafından 1944 senesinin 22 Şubat tarihinde temelleri atılarak kurulan Ülker isimli şirket, gıda üretimi konusunda sektöre adımını atmış olup, ürünlerini günümüzde 100'den fazla ülkeye ihraç ederek ticaretini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ülkemizde en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan şirket; kurulduğu yıllarda sadece bisküvi üretimi yaparken 1970'li yıllardan itibaren çikolata, gofret gibi birbirinden farklı çeşitlere sahip birçok farklı ürünün üretimini başarılı şekilde sağlamaktadır.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş Yönetim Kurulunda Kimler Var?

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş isimli şirketin bünyesinde birbirinden kaliteli, birbirinden özverili ve birbirinden başarılı birçok farklı yönetim kurulu üyesi bulunmaktadır. Bu kişiler ilgili kurumun daha fazla büyümesi ve gelişme göstermesi için gerekli olan tüm çalışmaları başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Yönetim kurulu üyelerinden genel olarak bahsetmek gerekirse;

Yönetim  Kurulu Üyeleri:  Murat ÜLKER, Mehmet TÜTÜNCÜ, İbrahim TAŞKIN, Ahmet Murat YALNIZOĞLU, Mete BUYURGAN, Ahmet BAL, Pınar ILGAZ,

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Ali ÜLKER

CEO: Mete BUYURGAN

CFO: Cenker UÇAN

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş Hangi Yılda Kuruldu?

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş isimli şirketin kuruluş tarihi 22 Şubat 1944 tarihi olarak bilinmektedir.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş Hangi Şehirde Bulunmaktadır?

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş isimli şirketin genel merkezi İstanbul isimli şehrimizin Anadolu yakasında yer alan Üsküdar isimli ilçesinde yer almaktadır.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş Özelleştirildi Mi?

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş isimli şirket kurulduğu günden itibaren özel bir şirket olarak bilinmektedir. Bu nedenle ekstra bir özelleştirme sürecine dahil olmamıştır.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş isimli şirketi Borsa İstanbul üzerinde bulabilmek için "ULKER" olarak arama yapabilir ve ilgili hisse kağıdının sayfasına erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayfada hisse kağıtlarına ait tüm detaylara erişebileceğiniz gibi hisse kağıtlarıyla ilgili işlemleri de tamamlayabilirsiniz.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş Temettü Veriyor Mu?

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş isimli şirket yılın belirli dönemlerinde temettü ödemesi yapmaktadır. Yapmış olduğu temettü ödemelerini yılın birkaç farklı zaman diliminde yapan şirket, bu detayları kendi resmi internet sitesi üzerinden duyurmaktadır.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş Ne Kadar Temettü Veriyor?

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş isimli şirketin vermiş olduğu temettü tutarları her sene farklılıklar gösterebildiği için buradan net bir tutar paylaşmak mümkün değildir. Bu nedenle temettü ödeme zamanlarında şirkete ait internet sitesine giriş yapmanız ve takip etmeniz gerekmektedir.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş Faaliyet Alanı Nedir?

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş isimli şirketin faaliyet alanı gıda üretimi olarak bilinmektedir. İlgili firma bu sektörde yıllardır başarılı şekilde hizmet vermekte ve ülkemizin birçok ilkini başarmış bulunmaktadır.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş Ortakları Kimlerdir?

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş isimli şirketin mevcut ortaklıkları arasında;

·         %51,00'lık hisse PLADİS FOODS LİMİTED isimli şirkete ait,

·         %7,48'lik hisse Yıldız Holding İştirakleri ve Ülker Aile Üyelerine ait,

·         %41,52'lik hisse Halka arz edilen hisselere ait

olarak karşımıza çıkabilmektedir.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş Halka Arz Tarihi Nedir?

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş isimli şirket 14 Ekim 1996 tarihinde halka arz edilmiş olup, Borsa İstanbul üzerinde ilk işlemini ise 30 Ekim 1996 tarihinde gerçekleştirmiştir.