Vakıfbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Vakıfbank EFT iptali Vakıfbank müşterileri tarafından farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Günümüzde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak çoğu banka da farklı kanallar aracılığıyla hizmetlerini sunuyor.

Ekim 8, 2022 - 11:03
 0
Vakıfbank EFT İptali Nasıl Yapılır?
Vakıfbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Vakıfbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Vakıfbank EFT iptali Vakıfbank müşterileri tarafından farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Günümüzde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak çoğu banka da farklı kanallar aracılığıyla hizmetlerini sunuyor. Müşteriler mensubu olduğu bankaların mobil uygulamalarını ve internet bankacılığını kullanarak işlemlerini oldukça kısa sürede, oldukları yerden kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

Müşterilerin söz konusu farklı kanallar aracılığıyla gerçekleştirdiği işlemler arasında EFT işlemi de yer alıyor, fakat müşteriler bu işlemi gerçekleştirirken istemeden bazı yanlışlıklar yapabiliyor. Eğer siz de Vakıfbank müşterisiyseniz ve Vakıfbank EFT iptali nasıl yapılır konusunu merak ediyorsanız, bu yazımızda Vakıfbank EFT iptalinin yollarını sizler için derledik!

Müşteri Hizmetleri EFT İptali

Vakıfbank hesabınız üzerinden gerçekleştirdiğiniz EFT işleminin, yanlışlıkla göndermek istediğiniz hesaptan farklı bir hesaba geçtiğini fark ettiyseniz, Vakıfbank 0850 222 0 724 veya 444 0 724 numaralarını arayarak müşteri hizmetlerinden Vakıfbank müşteri temsilcinize bağlanarak, gerekli kontrollerinizi sağladıktan sonra Vakıfbank EFT iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT ile göndermiş olduğunuz paranız eğer karşı banka müşterisinin hesabına geçmiş bulunuyorsa, söz konusu işlem için EFT iptal isteği oluşturmak yerine paranızın iade isteğinde bulunabilirsiniz. Karşı banka müşterisinin paranızı iade etmemesi ve onaylamamasıyla karşı karşıyaysanız hukuki yollara başvurabilirsiniz.

Şubeden EFT İptali

Vakıfbank üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz EFT işleminin yanlış olduğunu fark ettiyseniz veya iptal etmek istiyorsanız her bankada olduğu gibi Vakıfbank şubelerinden de Vakıfbank EFT iptalinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın Vakıfbank şubesine müracaat ederek, banka çalışanına EFT iptal talebinizi sözlü olarak iletmeniz yeterli olacaktır.

İnternet Bankacılığı EFT İptali

Günümüzde bankacılık işlemlerinde en sık kullanılan yöntem internet bankacılığı olarak karşımıza çıkıyor. Vakıfbank EFT iptal işleminizi, Vakıfbank internet banka şubesi üzerinden de yapabilirsiniz. Vakıfbank internet banka şubesi sitesi üzerinden EFT iptali için öncelikle “subesizbankacilik.vakifbank.com.tr” sitesini açarak ve gerekli kişisel bilgilerinizi doldurarak siteye girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sisteme giriş yapacak şifreniz mevcut değilse, Vakıfbank internet banka şubesi üzerinden şifrenizi alabilir ve sisteme girdiğinizde menüden yapmak istediğiniz EFT iptali işleminizi banka şubesine gitmeden gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Uygulama EFT İptali

Vakıfbank EFT iptalinizi diğer yöntemlerde olduğu gibi kolaylıkla Vakıfbank mobil uygulamasını kullanarak, uygulama üzerinden para aktarma bölümünden yapabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, yanlış yaptığınız veya iptal ettirmek istediğiniz EFT işleminizi iptal ettirebilirsiniz. Eğer yanlış gerçekleştirdiğiniz EFT işlemi ileri tarihliyse iptal edilmesi oldukça kolaydır. İstediğiniz herhangi bir zaman Vakıfbank EFT iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.