Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret - VESBE -

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret isimli şirketle ilgili merak ettiğiniz tüm detayların bulunduğu detaylı hisse içeriğimiz

Ekim 1, 2022 - 01:37
Ekim 1, 2022 - 09:50
 0
Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret - VESBE -

1984 senesinde kurulan ve günümüzde tek alanda üretim yapan en büyük endüstri kompleksi unvanına sahip olan Vestel, 1994 senesinden itibaren Zorlu Holding bünyesinde bulunmakta ve yer almaktadır. İlgili şirket birçok farklı alanda üretim yapmaktadır. Bu alanlardan bazıları sanayi ve elektrik, elektronik, bilgi teknolojileri ve savunma gibi alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Yönetim Kurulunda Kimler Var?

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret isimli şirket bünyesinde alanında başarılı , birçok kaliteli eğitim sürecinden geçmiş, şirketin büyümesinde etkin rol oynamakta olan alanında uzman isimler bulunmaktadır. Bu kişileri genel olarak anlatmak gerekirse;

·         Yönetim Kurulu Başkanı: Ahmet Nazif ZORLU.

·         Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Elmas Melih ARAZ.

·         Yönetim Kurulu Üyeleri: Olgun ZORLU, Şule ZORLU, Selen ZORLU MELİK, Ayşegül İLDENİZ ve Bekir Ağırdır.

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Hangi Yılda Kuruldu?

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret 1984 senesinde kurulmuştur.

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Hangi Şehirde Bulunmaktadır?

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret isimli şirketin üretim tesisleri Manisa isimli şehrimizde yer almaktadır.

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret isimli şirketi BIST üzerinde "VESBE" olarak aratabilir ve bulabilirsiniz. İlgili sayfadan VESBE'ye ait tüm detayları görebilir ve hisse alım veya satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Temettü Veriyor Mu?

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Borsa İstanbul üzerindeki hisse yatırımcılarına, sahip oldukları hisse ölçeğinde bir takım temettü ödemeleri yapmaktadır. Temettü ödeme tarihleri şirket tarafından düzenli olarak paylaşılmaktadır. Sizlerde bu tarihleri takip ederek, mevcut VESBE hisselerinizden belirli oranlarda temettü ödemeleri alabilirsiniz.

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Faaliyet Alanı Nedir?

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret isimli şirket birçok farklı alanda hizmetlerini başarılı bir şekilde sunmakta ve üretim aşamalarını tamamlamaktadır. Şirket; tüketici elektroniği ve beyaz eşya alanlarında üretim yapmakla birlikte; satış ve satış sonrası hizmetler ile pazarlama işlemlerini de sürdürmektedir.  Şirket faaliyet alanı olarak üretim ve ticari faaliyetleri bünyesinde barındırmaktadır.

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Ortakları Kimlerdir?

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret isimli şirketin hisseleri tek bir kişiye ait değildir. Şirket bünyesinde birçok farklı kişinin belirli oranlarda hissesi bulunmaktadır. Bunlardan genel olarak bahsetmek gerekirse; Ahmet Nazif ZORLU'nun %22,83 oranında, Olgun ZORLU'nun 15,88 oranında, Zeki ZORLU'nun %7,45 oranında, Türkan ZORLU'nun %0,50 oranında, Zülal ZORLU'nun %0,50 oranında, Selen ZORLU MELİK'in %0,50 oranında, Fatma Şehenaz ÇAPKINOĞLU'nun %0,50 oranında, Şehminur AYDIN'ın %0,50 oranında, Mehmet Emre ZORLU'nun %0,50 oranında, Şule ZORLU'nun %0,50 oranında şirkete dair ortaklıkları bulunmaktadır. Şirketin %38,46'sı ise halka arz edilmiş olup, BIST üzerinde işlem görmektedir.

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Halka Arz Tarihi Nedir?

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret isimli şirket Borsa İstanbul üzerinde yatırımcılarına 12/04/2006 tarihinde açılmış ve ilk hisse alım işlemleri ise 21/04/2006 tarihinde yapılmıştır.