Yapı ve Kredi Bankası A.Ş - YKBNK -

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş - YKBNK -

Ekim 18, 2022 - 09:02
Ekim 19, 2022 - 15:31
 0
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş - YKBNK -

7 Temmuz 1944 senesinde İstanbul'da temelleri atılan ve Kazım TAŞKENT tarafından kurulan Yapı ve Kredi Bankası, ülkemizin ilk özel bankasıdır. Günümüzde 800'den fazla şube ve 15.000'den fazla çalışanı olan şirket, ülkemizin en büyük ilk üç özel bankası arasında yer almaktadır. İlgili banka Koç Holding tarafından satın alındıktan sonra KOÇBANK ile birleştirilmiştir.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş Yönetim Kurulunda Kimler Var?

Yönetim Kurulu Başkanı: Ali KOÇ

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Levent ÇAKIROĞLU

Genel Müdür: Gökhan ERÜN

Yönetim Kurulu Üyeleri: Ahmet ASHABOĞLU, Ümit TAFTALI, Ahmet ÇİMENOĞLU, Virma SÖKMEN, Nevin İMAMOĞLU İPEK, Mehmet TIRNAKLI, Melih POYRAZ, Kemal UZUN, Polat ŞEN

İcra Kurulu Üyeleri: Gökhan ERÜN, Cahit ERDOĞAN, Serkan ÜLGEN, Saruhan YÜCEL, Demir KARAASLAN, Yakup DOĞAN, Mehmet Erken ÖZDEMİR, Mehmet Erkan AKBULUT, Gökhan ÖZDİNÇ, Kaan ŞAKUL, Özden ÖNALDI

Genel Müdür Yardımcısı: Mehmet Erkan AKBULUT

Sınırsız Bankacılık Müdür Yardımcısı: Yakup DOĞAN

İç Denetim Yönetimi: Abdullah GEÇER

İnsan Kaynakları ve İç Hizmetler: Özden ÖNALDI

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş Hangi Yılda Kuruldu?

Yapı ve Kredi Bankası Anonim Şirketi isimli kurum 7 Temmuz 1944 tarihinde kurulmuş olup, günümüze kadar başarılı bir şekilde hizmetlerini sürdürmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş Hangi Şehirde Bulunmaktadır?

Şirketin genel merkezi İstanbul isimli şehrimizin Beşiktaş isimli ilçesinde bulunmaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş Özelleştirildi Mi?

Yapı ve Kredi Bankası Anonim Şirketi kurulduğu günden itibaren özel bir şirket olarak hizmet verdiği için sonradan herhangi bir özelleştirme sürecine girmemiştir.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

Yapı ve Kredi Bankası Anonim Şirketi Borsa İstanbul üzerinde bulabilmek için "YKBNK" kodu ile arama sağlayabilir ve hisse kağıtlarının tüm detaylarına başarılı bir şekilde erişebilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş Temettü Veriyor Mu?

İlgili şirket yılın belirli zaman dilimlerinde temettü dağıtımları bulunmaktadır. Bu dağıtımlara ait bilgilere şirketin yatırımcılar sayfası bölümünden erişim sağlamanız mümkün olabilmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş Ne Kadar Temettü Veriyor?

İlgili şirketin yayınlamış olduğu temettü ödemeleri tutarı ve temettü ödeme tarihleri ile ilgili olarak tüm bilgiler temettü ödeme zamanlarında şirket tarafından yatırımcılarına paylaşılmaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş Ortakları Kimlerdir?

Yapı ve Kredi Bankası Anonim Şirketi isimli kurumun birden fazla ortağı bulunmaktadır. Bu ortakları arasında bulunan kurumları sıralamak gerekirse;

·         Koç Finansal Hizmetler Anonim Şirketi %27,02,

·         Koç Holding Anonim Şirketi %40,95,

·         Diğer Ortaklar %32,03,

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş Halka Arz Tarihi Nedir?

İlgili şirketin halka arz toplama işlemlerine ait tarihler 20 Temmuz, 21 Temmuz ve 22 Temmuz 2022 tarihlerinde yapılmıştır.